ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si te ndajme oksigjenin dhe hidrogjenin nga uji - Eksperiment i thjesht shtepiak

Shko poshtė 
AutoriMesazh
shqiprim
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 320
Join date : 02/05/2008

MesazhTitulli: Si te ndajme oksigjenin dhe hidrogjenin nga uji - Eksperiment i thjesht shtepiak   Fri May 02, 2008 9:17 pm

Tash do tju tregoj se si mundeni me nga oksigjenin dhe hidrogjenin nga uji,me mjete shtepiake.
Qka ju duhet per ket eksperiment eshte: Ene per me vendos uje,dy gota,edhe nxemsi per me vlu ujin.

Vazhdojm...

Ne enen per uje vendosni uje pastaj dy gotat edhe filloni me nxe ujin derin kur te vlon.
Gjat vluarjess se ujit kini me pa qe gotat kan mu avullu, qaj avull osht H dhe O.Tash qysh me i dallu qe n'cilen gote eshte Hidrogjeni e ne cilen Oksigjeni?...

Per mi dallu merrni ni shkreps edhe e merrni njanen pej gotave,edhe shkrepsen e fusni n'got edhe e ndezni,nese ndezet ateher aty osht oksigjeni,e nese nuk ndezen ateher osht hidrogjeni.

Testuar 100% Efektiv

,,,,,,,,,FuaT
Email:_fuat@live.com
Web:www.FuaT.c.la
Server:connect attackers.podzone.org
Group: aTTacKers
FuaT
Email:erion_k@madrid.com
Web:www.ErioN.c.la
Server:connect attackers.podzone.org
Group: aTTacKers
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://attackers-team.2forum.biz
 
Si te ndajme oksigjenin dhe hidrogjenin nga uji - Eksperiment i thjesht shtepiak
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Mėsimet-
Kėrce tek: