ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 nje Eksperiment n'kimi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
shqiprim
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 320
Join date : 02/05/2008

MesazhTitulli: nje Eksperiment n'kimi   Fri May 02, 2008 9:19 pm

ej njerz dashta me ju tregu diqka shum t rendsishme ndoshta edhe per ju nuk osht po pe provojm pra po nisi me ni eksperiment n kimi:

EKSPERIMENTI

Marrim njė Gotė ajo gotė duhet tė jet gypin e vogel nė
atė gotė hedhim zink,acid klorhidrik dhe marrim njė balon
me atė balon pas hedhes ne gotė acidin klorhidrik dhe zinkun
mbi atė got e marrim balonin dhe ne vrimen e balonit e fusim
gypin e gotes pas disa minuta do te shohim qe baloni do tė
fryhet sepse janė pėrzier acidi klorhidrik me zinkun dhe ato
dyja kan me lshu hidrogjen dhe me at hidrogjen baloni do te
fryhet dhe marrim balonin nga ajo gotė nė mėnyr tė shpejt
edhe e lidhim dhe kur e leshojm baloni do te shkoj lart sepse
pėr tė shkuar baloni lart i ndihmon hidrogjeni

BESOJ QE KESH I KUPTUESHEM


,,,,,,,,,FuaT
Email:_fuat@live.com
Web:www.FuaT.c.la
Server:connect attackers.podzone.org
Group: aTTacKers
FuaT
Email:erion_k@madrid.com
Web:www.ErioN.c.la
Server:connect attackers.podzone.org
Group: aTTacKers
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://attackers-team.2forum.biz
 
nje Eksperiment n'kimi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Mėsimet-
Kėrce tek: