ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Nje Detyre Mjaft e Veshtir....

Shko poshtė 
AutoriMesazh
shqiprim
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 320
Join date : 02/05/2008

MesazhTitulli: Nje Detyre Mjaft e Veshtir....   Fri May 02, 2008 9:28 pm

Jane Kone 20 Hektar Toke , Kane Punuar 20 Punetor , Te Gjithe Punetoret Jane Paguar Per 20 Euro. Aty Ka Pas Burra Ku Jane Paguar Nga 3 Euro ; Grate Jane Paguar Nga 1.50 Euro & Femijet Jane Paguar Nga 0.50 Euro-Cent.
Sa Jane Kone Burra..?
Sa Jane Kone Gra..?
Sa Jane Kone Femij..?

Ma Shkurt :
jane kone 20 hektar toke , kane punuar 20 punetor te gjith punetoret jane paguar nga 20 euro. aty ka pas burra ku jan paguar nga 3 euro , grat nga 1.50 dhe femijet nga gjyse euro 0.50 cent .
sa jane kone burra , sa gra dhe sa femij
dmth.
Burrat nga : 3 euro
Grat nga : 1.50 &
Femijet nga : 0.50

E Para : Detyra duhet te zgjidhet me Ekuacion me 3 te Panjohura.
E Dyta : Pasi ti gjoni Rezultatet tash psh. burra ju kan dal 8 tash...
8 X 3 = 24
tana sa ju kan dal gra i shumezoni me 1.50
dhe sa te ju dalin femij i shumezoni me 0.50 dhe ne fund i logaritni rezultatin e burrave te grave dhe te femijve dhe nese ju dalin 20 detyra asht mir por njashtu edhe numri qe e shumezoni me 3, 1.50 & 0.50 edhe ata kur ti mbledhni me ju dal numri 20 , pra nese sju del numri 20 ateher detyra nuk eshte e zgjidhur mir.

Detyre Mjaft e Komplikuar.
,,,,,,,,,FuaT
Email:_fuat@live.com
Web:www.FuaT.c.la
Server:connect attackers.podzone.org
Group: aTTacKers
FuaT
Email:erion_k@madrid.com
Web:www.ErioN.c.la
Server:connect attackers.podzone.org
Group: aTTacKers
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://attackers-team.2forum.biz
 
Nje Detyre Mjaft e Veshtir....
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Mėsimet-
Kėrce tek: