ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shtetet Qė Pėrdorin Mė Tepėr Celularėt

Shko poshtė 
AutoriMesazh
lux.scorpion
Moderators
Moderators
avatar

Numri i postimeve : 87
Join date : 14/05/2008
Age : 27
Location : N\'Tetov

MesazhTitulli: Shtetet Qė Pėrdorin Mė Tepėr Celularėt   Thu May 15, 2008 12:27 am

Celularomania
Hon Kongu, sipas tė dhėnave tė Fact Book, ėshtė vendi i parė nė botė pėr pėrdorimin e celularėve. Me njė popullsi prej 6.9 milionė banorė, ajo ka njė numėr celularėsh nė pėrdorim prej 9.3 milionė. Ndėrkohė qė surpriza qėndron dhe nė vendet qė janė mė afėr Shqipėrisė. Bullgaria, me njė popullsi prej 7.3 milionė banorėsh, ka mė shumė celularė nė pėrdorim. Ēdo shtetas i Bullgarisė ka 1.01 celularė nė pėrdorim. Po ashtu dhe Greqia, njė vend anėtar i Bashkimit Evropian, mė shumė celularė nė pėrdorim sesa numri i banorėve. 10.7 milionė banorėt e shtetit helen kanė nė pėrdorim 11 milionė celularė. Ndoshta CIA ka llogaritur nė kėtė shifėr dhe celularėt e rreth 200 mijė shqiptarėve qė jetojnė atje. Edhe Italia ka njė numėr mė tė madh tė celularėve nė pėrdorim se sa numri i banorėve. Kėshtu, nga 58.1 milionė italianė, nė qarkullim janė 71.5 milionė celularė. Ndėrkohė edhe Gjermania, me njė popullsi prej 82.4 milionė banorėsh, ka nė pėrdorim 84.3 milionė celularė. Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, me njė popullsi prej 301 milionė banorėsh, kanė nė pėrdorim 233 milionė celularė.
Danimarka hyn te shtetet qė kanė njė zhvillim tė lartė ekonomik, ēka duket edhe te numri i celularėve nė pėrdorim. Me njė popullsi prej 5.4 milionė banorėsh, ka nė pėrdorim njė shifėr prej 5.8 milionė celularėsh.

Shqipėria
Popullsia
3.600.523
Celular:
1.53 milion

Maqedonia
Popullsia
2,055,915
Celular
1.417 milion

Austria
Popullsia
8,199,783
Celular
9.255 milion

Bullgaria
Popullsia
7,322,858
Celular
8.253 milion

Popullsia
22,276,056
Celularw nw pėrdorim
13.354 million

Kroacia
Popullsia
4,493,312
Celular
4.47 milion

Serbia
Popullsia
10,150,265
Celular
6.644 milion

Sllovenia
Popullsia
2,009,245
Celular
1.82 milion

Greqia
Popullsia
10,706,290
Celular
11.098 milion

Gjermania
Popullsia
82,400,996
Celular
84.3 milion

Italia
Popullsia
58,147,733
Celular
71.5 milion

SHBA
Popullsia
301,139,947
Celular
233 milion

Angli
Popullsia
60,776,238
Celular
69.657 milion

Turqia
Popullsia
71,158,647
Celular
43.609 milion

Japonia
Popullsia
127,433,494
Celulare
101.7 milion

Belgjika
Popullsia
10,392,226
Celulare
9.66 milion

Rusia
Popullsia
141,377,752
Celulare
120 milionė

Portugalia
Popullsia
10,642,836
Celularė
12.226 milion

Hon Kong
Popullsia
6,980,412
Celularė
9.356 milion

Francė
Popullsia
63,713,926
Celular
53.023 milion

Danimark
Popullsia
5,468,120
Celular
5.841 milion
__________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.aT-team.tk
 
Shtetet Qė Pėrdorin Mė Tepėr Celularėt
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Hacker Boxi :: Internet-
Kėrce tek: