ForumPytsoriKrkoLista AntarveGrupet e AntarveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 ZIDANE kthehet ne fushe kunder Australise

Shko posht 
AutoriMesazh
**ErioN**xXx**
Moderators
Moderators
avatar

Numri i postimeve : 43
Join date : 02/05/2008

MesazhTitulli: ZIDANE kthehet ne fushe kunder Australise   Sat May 17, 2008 2:01 pm

Kampioni evropian, Zinedine Zidane, do të luajë për ekipin e Botës në ndeshjen demonstruese kundër Australisë që do të zhvillohet më 1 qershor në Syndey.

36-vjeari, Zidane, i cili sht pensionuar nga futbollit pas finales s kampionatit botror 2006, sht pajtuar t marr pjes n takimin t cilit do ti bashkohen edhe ish-lotjart e tij t kombtares s Francs, Marcel Desailly dhe Robert Pires.

Trajneri i ekipit t yjeve botrore do t jet Aime Jacquet, i cili ishte ndihms trajner i Francs, n vitin 1998, kur Zizu dhe bashklojtart e tij e fituan titullin botrore.

Ekipi i Australis do t jet i prbr kryesisht nga ish-prfaqsues t ksaj kombtareje, q morn pjes n pley-offin e humbur nga Irani n vitin 1997, pr kualifikim n Botrorin98.


FuaT
Email:_fuat@live.com
Web:www.FuaT.c.la
Server:connect attackers.podzone.org
Group: aTTacKers
Erion
Email:erion_k@madrid.com
Web:www.erion.c.la
Server:connect attackers.podzone.org
Group: aTTacKers
Mbrapsht n krye Shko posht
Shiko profilin e antarit
 
ZIDANE kthehet ne fushe kunder Australise
Mbrapsht n krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi
 :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Sport-
Krce tek: