Moderators

Numri i postimeve : 43
Join date : 02/05/2008

MesazhTitulli: SAMPDORIA dhe JUVENTUS barazojne   Sat May 17, 2008 9:25 pm

Sampdoria dhe Juventus kanë barazuar në ndeshjen e fundit të tyre në Serie A, në një ndeshje që rezultoi me plot gjashtë gola të shënuar, dhe rezultat 3-3.

Alexandro Del Piero pas nj asistimi t Pavel Nedved, drgoi mysafirt n eprsi pas vetm 7 minutash loj duke hapur rezultatin. N minutn e 16-t Del Piero u faulua n zonn e eprsis, derisa penaltin e shndrroi n gol David Trezeguet.

Por, gjasht minuta m von Cassano (22) ngushtoi rezultatin ndrsa Maggio arriti t barazoj, gjasht minuta para fundit t pjess s par, n fund t s cils Cassano dshtoi nga penaltia.

Megjithse nga minuta e 60-t, Juve luajti me dhjet lojtar, arriti t kaloj srish n eprsi, pas penaltis s siguruar dhe shnuar nga Del Piero. Por, dhjet minuta para fundit t ndeshjes, Vincenco Montella arriti t barazoj rezultatin.

Juventus e prfundon sezonin n vendin e tret me 72 pik, derisa Sampdoria aktualisht gjendet n pozitn e gjasht, me 60 pik.